Filarum - opinie - Porownywarka-pozyczek.pl
Sale
Filarum

Filarum

4.33 out of 5 based on 3 customer ratings
(3 customer reviews)
Availability: In stock
4,000.00zł1,000.00zł

1000 zł zupełnie za darmo
Bez wychodzenia z domu
Przy dłuższej współpracy do 4000 zł

Filarum to jedna z najszerzej reklamujących się firm, które specjalizują się w udzielaniu szybkich pożyczek przez Internet. Kto zatem może zostać klientem tej rozpoznawalnej firmy i jakie warunki finansowania oferuje nam pożyczkodawca? Zapraszamy do zapoznania się z analizą przeprowadzoną przez naszych niezależnych ekspertów.

Tags: ,

Filarum

Filarum to jedna z najszerzej reklamujących się firm, które specjalizują się w udzielaniu szybkich pożyczek przez Internet. Kto zatem może zostać klientem tej rozpoznawalnej firmy i jakie warunki finansowania oferuje nam pożyczkodawca? Zapraszamy do zapoznania się z analizą przeprowadzoną przez naszych niezależnych ekspertów.

 

Jak zostać klientem Filarum i jaką kwotę możemy otrzymać?

Potencjalnym pożyczkobiorcą jest każdy obywatel polski zameldowany na terenie RP, który znajduje się w przedziale wiekowym od 20 do 76 lat. Niezbędne jest również posiadanie przez nas indywidualnego numeru rachunku bankowego, oczywiście zarejestrowanego na nasze nazwisko oraz aktywnego numeru telefonu komórkowego. Według panujących opinii o Filarum ograniczenie wiekowe jest dość znaczne jak na instytucje specjalizującą się w udzielaniu szybkich pożyczek. Zarówno pracujący dziewiętnastolatek, jak i siedemdziesięciosiedmiolatek nie otrzymają możliwości skorzystania z finansowania swoich potrzeb przez Filarum. Jeżeli jednak spełniamy już określone przez firmę warunki, aby wnioskować o udzielenie kredytu pozabankowego powinniśmy zarejestrować się na stronie internetowej pożyczkodawcy. Formularz rejestracyjny jest dość prosty i przejrzysty. Istotne jest jednak to abyśmy podali nasze prawdziwe dane ponieważ będą one weryfikowane. W jaki sposób? Filarum poprosi nas o wykonanie przelewu symbolicznego 1 grosza na wskazany numer rachunku bankowego. Numer rachunku bankowego otrzymamy w wysłanej do nas wiadomości SMS. Ważne, abyśmy wykonali przelew to w ciągu jednego dnia roboczego od daty rejestracji. Decyzja o udzieleniu bądź nieudzieleniu kredytu pozabankowego zapada w ciągu 15 minut. O rozstrzygnięciu zostaniemy poinformowani za pośrednictwem wiadomości SMS, a pieniądze zostaną wypłacone natychmiastowo. Pamiętajmy jednak, że jeżeli nasze konto znajduje się w banku innym niż konto Filarum, księgowanie przelewu może potrwać do jednego dnia roboczego od jego wysłania. Firma nie ma na to wpływu. Również przelewy realizowane w weekend i w dni wolne od pracy trafią do nas następnego dnia roboczego.

Pierwsza szybka pożyczka, o jaką możemy wnioskować to kwota do 1000 zł, druga to maksymalnie 1800 zł, trzecia już 2300 zł, czwarta nawet 2800, a każda kolejna aż do 3000 zł. O pierwszą pożyczkę możemy wnioskować tylko on line za pośrednictwem strony internetowej Filartum. Jeżeli zaś chodzi o zaciąganie kolejnych zobowiązań finansowych to firma rozszerza nam możliwość o wnioskowanie drogą telefoniczną. Warto jednak wiedzieć, że zadzwonić powinniśmy z numeru telefonu, który podaliśmy przy rejestracji naszego konta użytkownika. W innym przypadku nie możemy skorzystać z możliwości uzyskania finansowania dzięki rozmowie telefonicznej z przedstawicielem pożyczkodawcy. Warto również wiedzieć, że nie mamy możliwości zaciągnięcia więcej niż jednej pożyczki w tym samym czasie, a więc o kolejną będziemy mogli ubiegać się dopiero po dokonaniu całkowitej spłaty poprzedniej.

 

Brak możliwości spłaty pożyczki

W tym przypadku musimy wziąć pod uwagę dwie opcje. Pierwszą jest poinformowanie pożyczkodawcy o zaistniałych kłopotach z dotrzymaniem terminu spłaty, a drugą niepoinformowanie go o tym fakcie. Naturalnie, najlepiej jest skontaktować się z przedstawicielem firmy i spróbować ustalić kolejny termin spłaty, najbardziej osiągalny dla nas. Filarum oferuje nam możliwość przedłużenia terminu spłaty o 7, 14 bądź 30 dni, wedle naszego wyboru i naszych możliwości. Oczywiście w praktyce przedłużenie terminu spłaty będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami po naszej stronie, jednak będą one z pewnością niższe od kosztów windykacyjnych, które ponieślibyśmy w przypadku niepoinformowania pożyczkodawcy o braku możliwości spłaty szybkiej pożyczki w określonym i wspólnie ustalonym terminie. Opinie o Filarum są dobre jeżeli chodzi o aspekt nielimitowanej ilością możliwością przesuwania terminu spłaty zaciągniętego zobowiązania finansowego, natomiast zaburzają je nieco wysokie koszty jej przedłużenia. Jeżeli nie poinformujemy przedstawiciela Filarum o tym, że nie jesteśmy w stanie spłacić naszej pożyczki i nie dokonamy jej całkowitej spłaty w terminie ustalonym w harmonogramie spłaty, otrzymamy nie tylko smsy upominawcze, ale również upomnienia listowne. Nie zapominajmy też, że równocześnie będą nam narastały odsetki w wysokości czterokrotności stopy lombardowej NBP. Koszty postępowania upominawczego i windykacyjnego są dość wysokie. Firma po upływie określonego czasu może również przekazać nasze zobowiązanie firmie specjalizującej się w odzyskiwaniu należności.

Opinie o Filarum są bardzo rozbieżne. Wynika to z faktu, że z jednej strony oferta pierwszej pożyczki jest atrakcyjna, ale z drugiej w przypadku konieczności przedłużenia pożyczki w kwocie 1000 zł o 30 dni, dodatkowo poniesiemy koszt 300 zł. Istotne jest to, że firma nie odbiega standardem od innych, nie pytając nas o cel finansowania. Również maksymalna kwota pożyczki jest spora, jednak wnioskowanie o tę maksymalną kwotę jest możliwe dopiero przy okazji piątej współpracy z parabankiem. Również rozległe ograniczenie wiekowe jak na firmę pożyczkową jest zastanawiające. Oczywiście, są to postanowienia regulaminu i nie będziemy z nimi dyskutować, lecz jest to zastanawiające. Jak zatem widzimy oferta posiada sporo zalet, jak i wad, jednak z pewnością jest warta rozważenia.

Banki

Alior, Milennium, WBK, Mbank, Pekao, PKO

Bazy firmy

BIK, KRD, ERIF, BIG Infomonitor

Maksymalna kwota kolejnej

3000 zł

Maksymalna kwota pierwszej

1000 zł – darmowa, bez żadnych kosztów

Możliwość wydłużenia spłaty

TAK

Okres spłaty

od 1 do 30 dni

Dni powszednie

07:00 – 23:00

Weekendy

07:00 – 24:00

Wiek pożyczkobiorcy

od 20 do 70 lat

Darmowa pierwsza pożyczka

do 1000 zł na 30 dni

Łączny koszt

21,50%

3 opinie o Filarum

  1. 5 out of 5

    anhel:

    Znana dobra firma, moja rodzina korzystała z ich usług i nie zawiedli się

  2. 4 out of 5

    Adasio:

    Wyjątkowo proste wnioskowanie, kasa na koncie w godzinę więc ekstra

Dodaj opinię